לוח מודעות

 ערב מגמות רב תחומי של מגמות הקולנוע, האמנות והתאטרון
ביום שני ה- 24.2 בשעה 19:00 נקיים ערב מגמות ראשון השנה, ערב רב תחומי בנושא מודל היופי. בערב יעלו ויציגו שלוש המגמות בחט' הביניים - מגמת קולנוע, אמנות פלסטית ומגמת תאטרון את תוצרי העבודות: תערוכת אמנות, הצגה וסרטונים. הערב יתקיים באולם הספורט של בית הספר הדמוקרטי יחד, חולון - ברח' הערבה 8. כולם/ן מוזמנים.

 שבוע זכויות בבית הספר 5.1.2014 עד 10.1.2014
בשבוע הזכויות נעסוק השנה בנושא: מה נעשה כשנהיה גדולים? משאיפה למימוש. בכל שכבת גיל נתמקד בזווית אחרת של הנושא: עם הצעירים בחט' הצעירה נעסוק בשאלה: "מה נהיה כשנהיה גדולים?", בכתות ב'ג' נעסוק בשאלה: "האם חשוב ללמוד ומה חשיבותה של הזכות ללמוד?", בכתות ד'ה' נעסוק בשאלות כמו במה אנחנו שואפים לעבוד כשנהיה גדולים? ובחט' הביניים נעסוק בקשר שבין השכלה לבין תעסוקה בהמשך. ונעסוק בשאלה: איך ההשכלה שלנו משפיעה על אפשרויות העבודה שלנו בהמשך? מצפות הרבה חוויות בלמידה - יצירה, סרטים, הרצאות מיוחדות ועוד ועוד.

 ימים פתוחים לקראת הרשמה לשנה הבאה - תשע"ה
ימים פתוחים להרשמה לחט' הצעירה יתקיימו בימי שישי 3.1.2014 ו- 10.1.2014. ימים פתוחים לקראת ההרשמה לחטיבת הביניים יתקיימו בימי שישי ה- 24.1.2014 וה- 7.2.2014 בשעה 9:30. אנא תאמו מראש את הגעתכם/ן. פרטים נוספים לגבי ראיון קבלה לביה"ס בטל. 03-5034442

 ספריה -בית אחרי הצהריים
הספרייה שלנו בבית הספר נפתחת גם אחרי הצהריים. בימי שני, שלישי, רביעי וחמישי הספרייה תהיה פתוחה מ-15:00-17:00. כולם מוזמנים להגיע וליהנות! מחכות לכם/ן!!!

הפעילות מבוצעת במסגרת תוכנית קרב למעורבות בחינוך

שם משתמש:
סיסמה:

סטארטאפ בבית הספר
דבר מנהלת המחוז
זוכרים את אריאל שרון
הגדרת מצב תאימות אינטרנט אקספלורר

   

  בית הספר הדמוקרטי יחד

  מי אנחנו:

  בבית הספר הדמוקרטי לומדים התלמידים/ות תוך התנסות בחיים בחברה דמוקרטית רב תרבותית. במהלך לימודיהם, לומדים התלמידים והתלמידות את לימודי הליבה, חווים בחירה, העצמה ושותפות בעיצוב החיים בבית הספר. לצד לימודי הליבה מתאפשרת לתלמידים בבית הספר בחירה בתחומי לימוד שונים בהם הם מעוניינים להתנסות כמו כתיבה יצירתית, שירה, לוגיקה, "מי את מונה ליזה?", מסע קסום אל חיי הבר בישראל ועוד ועוד. הלמידה מתקיימת בקבוצות רב גיליות.

  אורח חיים דמוקרטי:

  החיים בבית הספר מתנהלים באופן דמוקרטי:

  • בבית הספר קיימים מנגנונים דמוקרטיים בהם לוקחים התלמידים/ות חלק ולומדים כיצד לקדם את החשוב להם באופן דמוקרטי תוך קיום דיאלוג ושימוש במנגנונים הדמוקרטיים.

  • התלמידים לומדים כיצד לתרום לקהילה אם דרך שותפות במנגנון כמו ועדת משמעת – גישור או ועדת פרלמנט, ועדת תרבות ואם על ידי תרומה לצעירים בקהילה במסגרת חונכות.

  • התלמידים מתנסים בחיים בחברה רב תרבותית תוך פיתוח רגישות לסביבה וטיפוח חשיבה ביקורתית על החיים בחברה דמוקרטית.

  השתייכות לקבוצה חברתית:

  בבית הספר מתקיימים מפגשי שחרית – מפגשי קבוצה לצורך טיפוח גיבוש ושייכות לקבוצה.

  טיפוח אישי:

  בבית הספר מתקיימים תהליכי העצמה אישית וטיפוח מנהיגות חברתית על ידי טיפוח הנטיות האישיות של כל תלמיד/ה וזאת בליווי תהליכי חונכות אישית על ידי מורים מצוות בית הספר.

  בחירה:

  בבית הספר מתקיימים תהליכי בחירה מתוך מקום של הכרות עצמית – יכולות לימודיות ונטיות אישיות.

  לימודי דמוקרטיה:

  מעבר לשותפות במנגנונים הדמוקרטיים בבית הספר, לומדים התלמידים/ות לימודי דמוקרטיה וחשיבה ביקורתית המתמקדת בדילמות מהחיים בחברה דמוקרטית רב תרבותית.

  מערכת הלמידה:

  לימודי ליבה:

  בבית הספר הדמוקרטי יחד לומדים התלמידים/ות את כל מקצועות הליבה ומתאפשרת להם בחירה נוספת של שעות בתחומים בהם הם בוחרים להעמיק את הידע שלהם.

  מסלול ייחודי בחט' הביניים - לימודי אמנות, קולנוע ותיאטרון:

  בחט' הביניים שבבית הספר קיים מסלול לימודים ייחודי בו מתאפשרת לתלמידים/ות בחירה בלימודי אמנות, קולנוע ותיאטרון. הלימודים מתקיימים בשיתוף עם מוסדות התרבות בעיר – המרכז לאמנות דיגיטאלית והמדיטק. מסלול הלימודים הייחודי מזמן למידה משמעותית ומפגש עם אנשי מקצוע בתחומי האמנות, הקולנוע והתיאטרון וביקורים בתערוכות וסדנאות אמנות.

  בית הספר הדמוקרטי בחולון
  רחוב הערבה

   טלפון: 03-5034442 
  .

  מנהל האתר